Aktualności
Rodzice chcą mieć wybór PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zbigniew Wawrzyński   
Sobota, 15 Listopad 2014 18:25
Drodzy Rodzice z Domowego Kościoła oraz Rodzice Młodzieży Oazowej Ruchu Światło-Życie!

Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Rodzice chcą mieć wybór” – warto się w nią włączyć! Jeśli jako rodzice chcecie:

- mieć wpływ na to, jakie treści przekazuje Waszym dzieciom szkoła,

- móc decydować o tym czy posłać do szkoły 7-latka czy 6-latka,

- mieć możliwość wybrania podręcznika innego niż narzucony przez rząd

TO TA AKCJA JEST WŁAŚNIE DLA WAS!  

      Wystarczy wejść na stronę rzecznikrodzicow.pl, gdzie jest treść ustawy, wydrukować Formularz, zbierać podpisy i odesłać je do biura Fundacji Rzecznik Praw Rodziców (adres na formularzu)
. Do 12 grudnia musimy zebrać min. 100 tys. podpisów – wtedy projektem ustawy będzie musiał zająć się Sejm.
Zmieniony: Sobota, 15 Listopad 2014 18:47
Więcej…
 
KODA - kurs Patriotyzm 2014 - relacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zbigniew Wawrzyński   
Piątek, 10 Październik 2014 11:25
Szczęść Boże!
W dniach od 26-28.09.2014 r. odbyło się pierwsze uzupełnienie KODA - kurs Patriotyzm. Był to wspaniale spędzony czas, podczas którego mogliśmy przybliżyć sobie wartości jakimi powinien cechować się każdy patriota. Tuż po przyjeździe do Collegium Marianum i przywitaniu się uczestniczyliśmy w spotkaniu którego tematem między innymi był wpływ mediów na ocenianie aktualnych wydarzeń a także naszej historii. Kilka godzin później o drugiej w nocy po wcześniejszym przygotowaniu czekaliśmy już na wyjazd do naszej stolicy.
Zmieniony: Niedziela, 12 Październik 2014 11:28
Więcej…
 
Dziękuję Panu Bogu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zbigniew Wawrzyński   
Wtorek, 16 Wrzesień 2014 18:32

50. rocznica święceń kapłańskich ks. prałata Stanisława Czenczka

Pół wieku to naprawdę bardzo długo. Jeżeli te pięćdziesiąt lat przyszło komukolwiek przeżyć w Polsce, oznacza to życie w ciekawych czasach. Półwiecze kapłaństwa, niemal od początku związanego w Ruchem Światło-Życie, to czasy arcyciekawe.
Powszechnie uważa się, że początek Ruchu Światło-Życie w archidiecezji przemyskiej należy datować od pierwszych rekolekcji oazowych dla dzieci i młodzieży, zorganizowanych w roku 1971 przez ks. Stanisława Czenczka, rok wcześniej mianowanego moderatorem diecezjalnym Ruchu. Powstanie i rozwój oazy w południowo-wschodniej Polsce związane były z działalnością ks. Czenczka przez dziesięciolecia, a inspirowane bezpośrednio przez ks. Franciszka Blachnickiego. – Pierwsze moje kontakty z ks. Franciszkiem miały miejsce w czasie oazy rekolekcyjnej dla kapłanów w Krościenku, w lecie 1969 r. – wspomina ks. Stanisław. – Ks. prof. Blachnicki przekazywał nam nową wizję Kościoła według dokumentów soborowych. Pamiętam, że słuchałem tego z wielkim zainteresowaniem; szczególnie leżała mu na sercu sprawa wprowadzenia nowych przepisów liturgicznych, dotyczących mszy świętej w języku polskim.

więcej: www.oaza.pl

 
Podsumowanie OŻK - Krościenko 25-27 sierpnia 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zbigniew Wawrzyński   
Środa, 03 Wrzesień 2014 19:32
W poniedziałek 25 sierpnia, sześć osób z naszej diecezji, z ks.Danielem Trojnarem Moderatorem Diecezjalnym na czele wyruszyło do malowniczo położonego między górami Krościenka nad Dunajcem. Pośród dość dotkliwego chłodu i przelotnych deszczy odbywało się tegoroczne Podsumowanie Oaz wakacyjnych Żywego Kościoła. Ogólne zaskoczenie wzbudziła wyjątkowo duża liczba obecnych kapłanów - moderatorów diecezjalnych lub ich zastępców. Było ich ponad trzydziestu. W sobotę podczas nieszporów do Stowarzyszenia Diakonia zostało przyjętych 5 osób, które warto zauważyć gdyż był to jeden ksiądz, diakon, dwóch kleryków oraz nasza animatorka Paulina.
Zmieniony: Środa, 03 Wrzesień 2014 19:51
Więcej…
 
Komunikat Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie nr 1 – 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zbigniew Wawrzyński   
Niedziela, 31 Sierpień 2014 09:05
PODSUMOWANIE OAZY ŻYWEGO KOŚCIOŁA 2014

W dniach 25-27 sierpnia br. w Centrum Ruchu w Krościenku odbyło się Podsumowanie OŻK. Obecni byli przedstawiciele 33 diecezji, 4 zgromadzeń zakonnych. Pełnymi statystykami dotyczącymi liczby uczestników w tegorocznych oazach rekolekcyjnych będziemy dysponować najprawdopodobniej pod koniec października. Jednak ze sprawozdań przedstawianych ustnie w Krościenku można wysnuć wniosek, że liczba uczestników rekolekcji oazowych utrzymała się na ubiegłorocznym poziomie, a być może nawet odnotujemy wzrost...

Ze względu na objętość, pobierz całość tekstu w wersji pdf
Zmieniony: Niedziela, 31 Sierpień 2014 09:10
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 32