Aktualności
DOM 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Dorotniak   
Poniedziałek, 15 Czerwiec 2015 20:23

Tegoroczne Diecezjalna Oaza Modlitwy i Diecezjalna Oaza Matka były wypełnione tematem i realną obecnością Ducha Świętego. Odbywały się w dniach 12-13 czerwca, w dwóch przemyskich kościołach: Bazylice Archikatedralnej oraz kościele oo. Karmelitów. Akurat te ważne wydarzenia dla Ruchu Światło-Życie przypadły na dwa dni istotne dla całego Kościoła: w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaś w sobotę - Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Zmieniony: Poniedziałek, 15 Czerwiec 2015 20:27
Więcej…
 
Collegium Marianum zyskało nowe tablice informacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zbigniew Wawrzyński   
Piątek, 05 Czerwiec 2015 07:39
Collegium Marianum zyskało nowe tablice informacyjne, w tym jedną szczególną.
Cztery, wykonane z piaskowca tablice informują o nazwie miejsca (Collegium Marianum), jego charakterze (funkcji jako Centrum Formacji) oraz o adresie.
Jest jeszcze czwarta tablica - ta z charakterystyczną muszlą oznacza, że Collegium Marianum jest miejscem noclegowym na trasie drogi św. Jakuba!
Zmieniony: Czwartek, 18 Czerwiec 2015 11:56
Więcej…
 
COM 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Dorotniak   
Niedziela, 31 Maj 2015 21:57

Przedostatni majowy weekend spędziliśmy w Krościenku nad Dunajcem, gdzie odbyła się Centralna Oaza Matka, w której uczestniczyli oazowicze z niemal wszystkich polskich diecezji. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego zgromadziliśmy się na wspólnej Eucharystii i czuwaniu modlitewnym. Ze względu na warunki pogodowe, wszystko odbywało się w krościeńskim kościele. Nie przeszkadzało to jednak, aby poczuć ducha wspólnoty i prawdziwej modlitwy.  Prosiliśmy Ducha Świętego o Jego wstawiennictwo, obecność w naszym życiu i wszystkie potrzebne do posługi dary.

Zmieniony: Niedziela, 31 Maj 2015 22:01
Więcej…
 
III Kongres Nowej Ewangelizacji "Skarb w roli" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Dorotniak   
Piątek, 29 Maj 2015 22:00

W Skrzatuszu niedaleko Piły trwa właśnie III Kongres Nowej Ewangelizacji "Skarb w roli", którego tematem jest ewangelizacja wsi. Kongres ma m.in. pokazać panoramę zarówno problemów, jak i sukcesów towarzyszących nowej ewangelizacji na terenach wiejskich. Powinien także pomóc duszpasterzom środowisk wiejskich w korzystaniu z takich metod ewangelizacyjnych, które są tam najodpowiedniejsze. Kongres złożony jest z trzech części: rekolekcji, nauczania oraz warsztatów.
Transmisji z tych ważnych wydarzeń możecie posłuchać na dobremedia.org oraz na znanym już większości profeto.pl.

Źródło: http://nowaewangelizacja.org/ewangelizacja-wsi-tematem-iii…/

Ps. Mamy pozdrowienia od osób że zdjęcia ;)

 

 

Zmieniony: Piątek, 29 Maj 2015 22:08
 
U „Goryla” na urodzinach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Dorotniak   
Niedziela, 10 Maj 2015 21:44

W czwartek 7 maja Grzegorz Mroczka skończyłby 25 lat. W kościele w Sarzynie odprawiona została Msza św. w jego intencji. Później, na cmentarzu proboszcz parafii ks. Jan Łojek poświęcił nagrobek animatora liturgicznego Ruchu Światło-Życie.

Rodzina Grześka tuż po pogrzebie mówiła, że chciałaby, aby nagrobek na cmentarzu zaprojektowali jego przyjaciele z diakonii Ruchu Światło-Życie. Szybko powstało kilka pomysłów, z których najszersze uznanie wśród najbliższych i przyjaciół znalazł jeden.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 36