Aktualności
KODA - kurs Patriotyzm 2014 - relacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zbigniew Wawrzyński   
Piątek, 10 Październik 2014 11:25
Szczęść Boże!
W dniach od 26-28.09.2014 r. odbyło się pierwsze uzupełnienie KODA - kurs Patriotyzm. Był to wspaniale spędzony czas, podczas którego mogliśmy przybliżyć sobie wartości jakimi powinien cechować się każdy patriota. Tuż po przyjeździe do Collegium Marianum i przywitaniu się uczestniczyliśmy w spotkaniu którego tematem między innymi był wpływ mediów na ocenianie aktualnych wydarzeń a także naszej historii. Kilka godzin później o drugiej w nocy po wcześniejszym przygotowaniu czekaliśmy już na wyjazd do naszej stolicy.
Zmieniony: Niedziela, 12 Październik 2014 11:28
Więcej…
 
Dziękuję Panu Bogu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zbigniew Wawrzyński   
Wtorek, 16 Wrzesień 2014 18:32

50. rocznica święceń kapłańskich ks. prałata Stanisława Czenczka

Pół wieku to naprawdę bardzo długo. Jeżeli te pięćdziesiąt lat przyszło komukolwiek przeżyć w Polsce, oznacza to życie w ciekawych czasach. Półwiecze kapłaństwa, niemal od początku związanego w Ruchem Światło-Życie, to czasy arcyciekawe.
Powszechnie uważa się, że początek Ruchu Światło-Życie w archidiecezji przemyskiej należy datować od pierwszych rekolekcji oazowych dla dzieci i młodzieży, zorganizowanych w roku 1971 przez ks. Stanisława Czenczka, rok wcześniej mianowanego moderatorem diecezjalnym Ruchu. Powstanie i rozwój oazy w południowo-wschodniej Polsce związane były z działalnością ks. Czenczka przez dziesięciolecia, a inspirowane bezpośrednio przez ks. Franciszka Blachnickiego. – Pierwsze moje kontakty z ks. Franciszkiem miały miejsce w czasie oazy rekolekcyjnej dla kapłanów w Krościenku, w lecie 1969 r. – wspomina ks. Stanisław. – Ks. prof. Blachnicki przekazywał nam nową wizję Kościoła według dokumentów soborowych. Pamiętam, że słuchałem tego z wielkim zainteresowaniem; szczególnie leżała mu na sercu sprawa wprowadzenia nowych przepisów liturgicznych, dotyczących mszy świętej w języku polskim.

więcej: www.oaza.pl

 
Podsumowanie OŻK - Krościenko 25-27 sierpnia 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zbigniew Wawrzyński   
Środa, 03 Wrzesień 2014 19:32
W poniedziałek 25 sierpnia, sześć osób z naszej diecezji, z ks.Danielem Trojnarem Moderatorem Diecezjalnym na czele wyruszyło do malowniczo położonego między górami Krościenka nad Dunajcem. Pośród dość dotkliwego chłodu i przelotnych deszczy odbywało się tegoroczne Podsumowanie Oaz wakacyjnych Żywego Kościoła. Ogólne zaskoczenie wzbudziła wyjątkowo duża liczba obecnych kapłanów - moderatorów diecezjalnych lub ich zastępców. Było ich ponad trzydziestu. W sobotę podczas nieszporów do Stowarzyszenia Diakonia zostało przyjętych 5 osób, które warto zauważyć gdyż był to jeden ksiądz, diakon, dwóch kleryków oraz nasza animatorka Paulina.
Zmieniony: Środa, 03 Wrzesień 2014 19:51
Więcej…
 
Komunikat Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie nr 1 – 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zbigniew Wawrzyński   
Niedziela, 31 Sierpień 2014 09:05
PODSUMOWANIE OAZY ŻYWEGO KOŚCIOŁA 2014

W dniach 25-27 sierpnia br. w Centrum Ruchu w Krościenku odbyło się Podsumowanie OŻK. Obecni byli przedstawiciele 33 diecezji, 4 zgromadzeń zakonnych. Pełnymi statystykami dotyczącymi liczby uczestników w tegorocznych oazach rekolekcyjnych będziemy dysponować najprawdopodobniej pod koniec października. Jednak ze sprawozdań przedstawianych ustnie w Krościenku można wysnuć wniosek, że liczba uczestników rekolekcji oazowych utrzymała się na ubiegłorocznym poziomie, a być może nawet odnotujemy wzrost...

Ze względu na objętość, pobierz całość tekstu w wersji pdf
Zmieniony: Niedziela, 31 Sierpień 2014 09:10
 
LIST KRĘGU CENTRALNEGO DOMOWEGO KOŚCIOŁA NA ROK FORMACYJNY 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zbigniew Wawrzyński   
Niedziela, 31 Sierpień 2014 08:47

Droga wspólnoto!
Kontynuując tradycję zapoczątkowaną przed siedmiu laty, kierujemy do Was kolejny list, mający w zamierzeniu stanowić wyraz rozeznania kręgu centralnego w sprawach istotnych dla Domowego Kościoła. Przypominamy, że listy z poprzednich lat poświęcone były następującym tematom: Rodzina – podstawowe miejsce formacji. Hierarchia ważności spotkań we wspólnocie DK (2007); + Spotkanie kręgu (2008); + Rekolekcje (2009); + Dzielenie się realizacją zobowiązań (2010); + Droga formacyjna w Domowym Kościele (2011); + Owoce formacji w Domowym Kościele (2012); + Odpowiedzialność materialna za Domowy Kościół – gałąź rodzinną Ruchu Światło-Życie (2013). Treść tych listów jest dostępna na http://dk.oaza.pl/v7/formacja.php?rdz=6; zachęcamy do ich przeczytania – także powtórnego!
W tym roku krąg centralny uznał, że najważniejszy temat, który chcielibyśmy Wam „położyć na sercu” można ująć słowami „NIE DAJMY SOBIE ODEBRAĆ RADOŚCI!”. Inspiracją stała się dla nas adhortacja Papieża Franciszka „Evangelii gaudium”, która – jak wiemy – wyznaczyła też temat obecnego roku formacyjnego w Ruchu Światło-Życie.

Pełny tekst, ze względu na objętość, zamieszczamy w wersji PDF do pobrania

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 32